You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

MEV Koleji Tarihçe

MEV Koleji Tarihçe

MEV Koleji Özel Okulları, Millî Eğitim Vakfı tarafından eğitime çağdaş yaklaşım modeliyle Türkiye’deki özel okullara kalite ve nitelikte örnek oluşturmak, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip ederek özümseyen, güçlü akademik kadrosuyla ülkemize aydınlık nesiller yetiştirmek, aynı zamanda özel okul ücretleri arasında denge unsuru olmak amacıyla 1991 yılında kurulmuştur.


MEV Koleji Eğitim Kampüsleri

 

MEV Koleji Özel Güzelbahçe Okulları, 1991 yılında Özel Lise olarak başladığı İzmir Özel Okulları oluşumuna, 1995 yılında MEV Özel İzmir İlköğretim Okulu ve Fen Lisesi’ni kattı. MEV Koleji Özel Güzelbahçe Okulları, Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul, Anadolu ve Fen Liselerinden oluşmaktadır ve toplam öğrenci kapasitesi 2262’dir.

MEV Koleji Özel Güzelbahçe Okulları web sitesi için lütfen tıklayınızMEV Koleji Özel Ankara Okulları, 1993 yılında Özel Lise olarak başladığı Ankara Özel Okulları oluşumuna 1996 yılında MEV Özel Ankara İlköğretim Okulu ve MEV Özel Ankara Fen Lisesi’ni ekledi. MEV Koleji Özel Ankara Okulları, Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul, Anadolu ve Fen Liselerinden oluşmaktadır.

MEV Koleji Özel Ankara Okulları web sitesi için lütfen tıklayınız


 

MEV Koleji Özel Basınköy Okulları, 1997 yılında MEV Koleji Özel Basınköy Lisesi’yle başladığı İstanbul Özel Okulları oluşumuna 1998 yılında MEV Koleji Özel Basınköy İlköğretim Okulunu da katarak eğitimine devam etmektedir. MEV Koleji Özel Basınköy Okulları, Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul ve Anadolu Lisesi’nden oluşmaktadır ve toplam öğrenci kapasitesi 1660’tır.

MEV Koleji Özel Basınköy Okulları web sitesi için lütfen tıklayınız


 

MEV Koleji Özel Büyükçekmece Okulları, 2011 yılında  30 bin metrekare alan üzerinde eğitim-öğretim hizmeti vermeye başlamıştır. Kampüs: ana bina, kapalı spor salonu ve Okul Öncesi binalarından oluşmaktadır. MEV Koleji Özel Büyükçekmece Okulları, Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesinden oluşmaktadır. Toplam öğrenci kapasitesi 1572’dir.

MEV Koleji Özel Büyükçekmece Okulları web sitesi için lütfen tıklayınızMEV Koleji Özel İzmir Bornova Okulları, 2020 yılında hizmete açılmıştır ve ülkemizin çağdaş eğitim mimarisiyle inşa edilmiş en önemli kampüslerinden biri olarak dikkat çekmektedir. MEV Koleji Özel İzmir-Bornova Okulları eğitim kampüsü Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul, Anadolu ve Fen Liselerinden oluşmaktadır ve toplam öğrenci kapasitesi 1868’dir.

MEV Koleji Özel İzmir-Bornova Okulları web sitesi için lütfen tıklayınız