Değerli öğretmen arkadaşlarım,

 

Bu onurlu görevde, eğitimin her kademesinde görev almış bir öğretmen olmanın kıvancıyla hepinizi selamlıyor, 24 Kasım Öğretmenler gününüzü en içten duygularımla kutluyorum.

 

Tüm öğretmenlerimizin yüreklerinde hissettikleri gibi, dünyada hiçbir meslek manevi olarak öğretmenlik kadar doyurucu değildir. Öğrencilerimizin çalışkan, dürüst, topluma yararlı insanlar olması, öğretmenlerine verebilecekleri en güzel armağandır. Öğretmenlik mesleği, her şeyden önce bir ideal ve bir hizmet mesleğidir. Bir öğretmen, mesleğe başladığı günden yaşamının sona erdiği ana kadar görevini yapmaya devam eder. Sonra bile öğretmenler, fikirleriyle öğrencilerinin zihninde ve yüreğinde olurlar.

 

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Öğretmenler! yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” sözleriyle öğretmenlere çok önemli bir misyon yüklemiştir. Nasıl ki; bir sanatkar, sanatıyla ölümsüz eserler yaratıyorsa, öğretmenler de öğrencilerini kültürlü, erdemli ve topluma faydalı kişiler olarak yetiştirmek suretiyle, canlı sanat eserleri yaratırlar. Bu anlamda öğrenciler, öğretmenlerin sanat eserleri, öğretmenler ise  “en değerli cevhere” şekil veren sanatkarlardır.

 

Bilginin en çok üretildiği, teknolojinin çok büyük bir hızla geliştiği ve insanlığın hizmetine sunulduğu bu dönemde gelişmeleri yakalayan, bilim ve teknolojiyi sadece kullanan değil; üreten ve kendisinden bir şeyler katan milletler, yarının güçlü ve mutlu toplumları olacaktır. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere gösterdiği “Çağdaş medeniyetler seviyesinin de üzerinde lider ülke olmak” hedefi ancak, bu doğrultuda Atatürk İlke ve inkılaplarına gönülden bağlı, milli ve manevi değerleri benimsemiş dünya vatandaşları yetiştirmek suretiyle gerçekleştirilebilir.

 

Bu sorumluluğun bilinci ile size emanet edilen çocuklarımızı ve gençlerimizi, Atatürk İlke ve inkılâplarından ödün vermeksizin, millî eğitimimizin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda, milli ve manevi değerlerimize bağlı, aydın fikirli, sorumluluk duygusu gelişmiş bireyler olarak yetiştirerek, bu ülkeye en büyük hizmeti yapacağınıza içtenlikle inanıyoruz.

 

“Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller” yetiştiren, bin bir fedakarlıkla mesleklerini icra eden, millî eğitimimize gönül vermiş tüm öğretmenlerimizin “Öğretmenler Günü”nü kutluyor, emekli olmuş öğretmenlerimize sağlık, mutluluk ve esenlik dolu yıllar diliyor, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş ve görevi başında şehit düşmüş, tüm öğretmenlerimizi şükran ve rahmetle anıyorum.

 

A.Remzi SEZGİN 

Millî Eğitim Vakfı

Yönetim Kurulu Başkanı

Devamını Oku

Modern Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, Kurtuluş Savaşımızın muzaffer komutanı, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 81. yılında saygı, şükran ve minnetle anıyoruz. Millî Eğitim Vakfı, Yüce Önderimizin İlke ve Devrimlerinin sonsuza kadar bekçisi olacak, ülkemizin aydınlık geleceğinin ve bekâsının teminatı nesilleri nitelikli eğitimle yetiştirmek için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm gücüyle çalışacaktır.

 

Devamını Oku

Saygıdeğer veliler,

Sevgili öğrenciler,

Değerli öğretmen arkadaşlarım,

 

Millet olarak büyük bir zafere ulaştırdığımız Kurtuluş Savaşı’mızı yeni, güçlü bir devletle ve Cumhuriyet yönetimi ile taçlandırışımızın üzerinden doksan altı yıl geçti. Türk Milleti’nin bu en büyük bayramını en içten duygularımla kutluyorum. Bağımsız yaşama arzusuyla başlatılan Kurtuluş Savaşı ile elde edilen büyük zaferi sürekli hale getirmek isteyen ve hedefi en baştan “tam bağımsızlık ve çağdaş uygarlık seviyesinin üstünde lider ülke olmak” olarak belirleyen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, bu hedeflere ancak ve ancak demokrasiye dayanan cumhuriyet rejimi ile ulaşılabileceğini öngörmüştür. Cumhuriyetimizi, kurucu irademizin hedeflediği gibi tam bağımsız, güçlü bir dünya devleti olarak sürekli kılmak için bugün hepimize, özellikle geleceğimizin güvencesi siz gençlere büyük görevler ve sorumluluklar düşmektedir.

Bu nedenle, Cumhuriyet’e doğru giden yolu çok iyi bilmek, anlamak, kavramak ve her zaman canlı tutmak zorundayız. Çünkü bu süreç yüce devletimizin bekası ve milletimizin geleceği, huzur ve refahı açısından çok önemli bir kılavuzdur. Mustafa Kemal Atatürk'ün rehberliğinde ve önderliğinde büyük Türk Milleti'nin kanı, canı ve büyük emekleriyle kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm varlık ve değerleriyle sonsuza kadar yaşatılması vazgeçilmez ortak sorumluluğumuz olmalıdır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin milletler arası bağı güçlü, dışa dönük, ekonomik gelişmesini ve kalkınmasını tam anlamıyla gerçekleştirmiş, büyük ve lider bir ülke olarak istenilen hedeflere koşması ve ulaşması hepimizin kuşkusuz ki en büyük hedefidir. İnanıyorum ki bu duygular var oldukça Cumhuriyetimizin 100. yılında, dünyanın en güçlü ve lider ülkeleri arasında Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin de yer alması beklenen bir gelişme ve ulaşılmış bir hedef olacaktır. Bunun için var gücümüzle çalışmalıyız.

Sevgili gençler, ülkemiz, Büyük Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının kuruluşta ortaya koydukları temel amaçlara ve hedeflere hiç kuşkusuz ki sizler sayesinde ulaşacaktır. Size olan inancımız sonsuzdur.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin doksan altıncı yıldönümünde, Türk Milleti’nin, bütün öğretmen arkadaşlarımın ve geleceğimizin teminatı olan değerli ve biricik öğrencilerimizin bu en büyük bayramını kutluyor, başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanı uğruna canını, kanını, ömrünü feda eden tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.

 

A.Remzi SEZGİN

Milli Eğitim Vakfı

Yönetim Kurulu Başkanı

Devamını Oku

Yönetim Kurulu Başkanımız A.Remzi Sezgin ve Bornova Belediye Başkanı Sayın Mustafa İduğ, MEV Koleji Bornova Eğitim Kampüsü inşaatında incelemelerde bulundular. Sezgin ve İduğ'a incelemelerinde Yönetim Kurulu Eski Başkanımız Cemil Çetin, MEV Koleji Özel Güzelbahçe Okulları Koordinatör Müdürü Murat Zorluer ve MEV Öğretmenevi Müdürü Selahattin Haşlaker de eşlik etti. 7 gün 24 saat esasına göre çalışmaların sürdürüldüğü MEV Koleji Özel Bornova Eğitim Kampüsü 2020-2021 eğitim-öğretim yılında tamamlanarak, millî eğitimimizin hizmetine sunulacak.

Devamını Oku

Vakfımızın Kurucusu, Millî Eğitim E.Bakanı, E.Korgeneral Sayın Hasan Sağlam son yolculuğuna uğurlandı. 25 Eylül 2019 Çarşamba günü Zincirlikuyu Camii'nde kılınan öğle namazını müteakip Zincirlikuyu Aile Mezarlığı'na defnedilen Sağlam'ın cenaze töreni milli eğitim camiasının yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. Vakfımız adına Yönetim Kurulu Başkanı A.Remzi Sezgin, Başkan Yardımcısı Mehmet Temel, MEV Koleji Özel Okul yöneticileri ve öğrencilerimizin katıldığı cenaze töreninde, kurucumuz Hasan Sağlam dualarla son yolculuğuna uğurlandı. 

Devamını Oku

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının ilk günü nedeniyle düzenlenen törenlerde Yönetim Kurulu Başkanımız A.Remzi Sezgin MEV Koleji Özel Ankara Okullarında, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Mehmet Temel MEV Koleji Özel Güzelbahçe Okullarında, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Talat Bulut MEV Koleji Özel Büyükçekmece Okullarında ve Yönetim Kurulu Üyemiz İbrahim Çoksak MEV Koleji Özel Basınköy Okullarında öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizle bir araya gelerek bu özel heyecanı paylaştı. Konuşmalarında gençlere Atatürk İlke ve Devrimlerinin yolundan ayrılmadan, çağdaş özgür bireyler olarak yer alacakları geleceğin dünyasında ülkemizin geleceğinin teminatı olduklarını hatırlatan ve başarı, sağlık ve huzur dolu bir eğitim-öğretim yılı dileklerini ileten yöneticilerimiz, daha sonra okullarımızda incelemelerde bulundu. 

 

Devamını Oku

Sevgili öğrenciler, değerli öğretmenler saygıdeğer anne-babalar,

Yeni bir öğretim yılına başlamanın heyecanı içinde sizleri selamlıyorum. Milli Eğitim Vakfı ailesine katılan öğrenci ve öğretmenlerimize hoş geldiniz diyor, 2019-2020 eğitim-öğretim yılının MEV Koleji Özel Okulları ve ülkemizdeki tüm okullar için; huzurlu, sağlıklı ve çağdaş eğitim ortamında başarılı ve verimli geçmesini yürekten diliyor, öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin yeni eğitim-öğretim yılını kutluyorum.

Milli Eğitim Vakfı sürekli gelişim stratejileri ve çağdaş vizyonu ile ülkemizde çocuklarımızın insani ve ahlaki değerlere sahip, bilinçli, iyi eğitimli, saygılı ve kendine güvenen fertler olarak yetiştirilmeleri için ülkemizde nitelikli eğitimin öncüsü olma misyonuna kararlılıkla devam etmektedir.

Milli Eğitim Vakfı Koleji özel okulları bu misyonu ile Büyük Önder Atatürk’ün emanet ettiği gençlerimizi O’nun ilke ve hedefleri doğrultusunda yetiştirme sorumluluğunu taşımaktadır. Bu sorumlulukla öğretmenlerimiz ve yöneticilerimizle öğrencilerimize uygun eğitim ortamı sağlarken diğer programların yanı sıra özellikle yabancı dil eğitiminde okuma, dinleme, konuşma ve yazma alanlarında becerilerini üst seviyeye çıkarmayı, geleceğin dünyasına hazır gençler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Ülkemizin geleceğinin eğitimdeki başarımızla ölçüldüğünün bilinci içindeyiz. Bu kararlılıkla ülkemizi çağdaş uygarlık hedeflerimizin üstüne çıkaracağımıza inancımız tamdır.

Siz sevgili öğrencilerimiz MEV Koleji özel okullarında kazanacağınız birikimlerinizi ve başarılarınızı çevrenize ülkemize ve dünyaya yansıtan kişiler olacaksınız.

Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Cumhuriyeti biz kurduk, O’nu yaşatacak ve yükseltecek sizlersiniz” sözlerini aklımızdan çıkarmamalıyız

Yeni eğitim-öğretim yılının öğrencilerimizin ülkemizde ve dünyada elde edecekleri akademik ve sosyal başarılarıyla göğsümüzü kabartacağı bir yıl olmasını diliyorum.

A.Remzi SEZGİN

Milli Eğitim Vakfı

Yönetim Kurulu Başkanı

Devamını Oku