Çanakkale Zaferi, Büyük Türk Milletinin dirilişinin destanlaştırdığı bir büyük günün ismidir.

Bu kutlu zaferin yıl dönümünde, zaferin verdiği gururla kahramanlık destanını tarihe altın harflerle kazıyan başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatan uğruna canlarını hiçe sayarak sipere koşan tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle, özlemle anıyoruz.

"Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale Muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur."

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

Devamını Oku

Millî güvenliğimizi sağlamak üzere Suriye İdlib’te bulunan Türk Silahlı Kuvvetlerimize ait bir konvoya düzenlenen hava saldırısında hayatını kaybederek şehit olan kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar ve aziz milletimize başsağlığı dileriz.

Büyük Türk Milletinin kahraman evlatları, dualarımız ve yüreğimiz sizinle beraberdir.

Devamını Oku

Vakfımızın Genel Kurul Üyesi ve Milli Eğitim Bakanlığı Emekli Müste?ar Yardımcısı Özcan TEKİNER 24 ?ubat 2020 günü vefat etmi?tir.

Merhumun cenazesi 25 ?ubat 2020 Salı günü (Bugün) Samsun Büyük Camii’nde kılınacak öğle namazını müteakip Samsun Asrî Mezarlığı’na defnedilecektir.

Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve millî eğitim camiasına başsağlığı dileriz.

 

MİLLÎ EĞİTİM VAKFI

Devamını Oku

Ülkemizde millî eğitim hizmetlerinin geliştirilerek kalitesinin artırılması, eğitim yükünün paylaşılması, örnek okullar oluşturulması, yardıma ihtiyacı olan başarılı öğrencilerimizin desteklenmesi amacıyla büyük bir istek ve heyecanla çalışmalarını sürdüren Vakfımıza bağışta bulunan yüce gönüllü bağışçılarımız ve yakınlarından, kuruluşundan itibaren katkıda bulunan yöneticilerimiz, personelimiz ve yakınlarından ebediyete intikal edenlerin azîz ruhlarına bağışlanmak üzere 14 Şubat 2019 Cuma günü, Ankara Bahçelievler Merkez Camii’nde Cuma namazını takiben Mevlid-i Şerif okutulacaktır.

Akrabalarına, dostlarına, sevenlerine ve halkımıza saygıyla duyurulur.

MİLLÎ EĞİTİM VAKFI

Devamını Oku

Merkez üssü Elazığ’ın Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğündeki depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılarımıza acil şifalar dileriz.

 

Devamını Oku

Değerli öğretmen arkadaşlarım,

 

Bu onurlu görevde, eğitimin her kademesinde görev almış bir öğretmen olmanın kıvancıyla hepinizi selamlıyor, 24 Kasım Öğretmenler gününüzü en içten duygularımla kutluyorum.

 

Tüm öğretmenlerimizin yüreklerinde hissettikleri gibi, dünyada hiçbir meslek manevi olarak öğretmenlik kadar doyurucu değildir. Öğrencilerimizin çalışkan, dürüst, topluma yararlı insanlar olması, öğretmenlerine verebilecekleri en güzel armağandır. Öğretmenlik mesleği, her şeyden önce bir ideal ve bir hizmet mesleğidir. Bir öğretmen, mesleğe başladığı günden yaşamının sona erdiği ana kadar görevini yapmaya devam eder. Sonra bile öğretmenler, fikirleriyle öğrencilerinin zihninde ve yüreğinde olurlar.

 

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Öğretmenler! yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” sözleriyle öğretmenlere çok önemli bir misyon yüklemiştir. Nasıl ki; bir sanatkar, sanatıyla ölümsüz eserler yaratıyorsa, öğretmenler de öğrencilerini kültürlü, erdemli ve topluma faydalı kişiler olarak yetiştirmek suretiyle, canlı sanat eserleri yaratırlar. Bu anlamda öğrenciler, öğretmenlerin sanat eserleri, öğretmenler ise  “en değerli cevhere” şekil veren sanatkarlardır.

 

Bilginin en çok üretildiği, teknolojinin çok büyük bir hızla geliştiği ve insanlığın hizmetine sunulduğu bu dönemde gelişmeleri yakalayan, bilim ve teknolojiyi sadece kullanan değil; üreten ve kendisinden bir şeyler katan milletler, yarının güçlü ve mutlu toplumları olacaktır. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere gösterdiği “Çağdaş medeniyetler seviyesinin de üzerinde lider ülke olmak” hedefi ancak, bu doğrultuda Atatürk İlke ve inkılaplarına gönülden bağlı, milli ve manevi değerleri benimsemiş dünya vatandaşları yetiştirmek suretiyle gerçekleştirilebilir.

 

Bu sorumluluğun bilinci ile size emanet edilen çocuklarımızı ve gençlerimizi, Atatürk İlke ve inkılâplarından ödün vermeksizin, millî eğitimimizin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda, milli ve manevi değerlerimize bağlı, aydın fikirli, sorumluluk duygusu gelişmiş bireyler olarak yetiştirerek, bu ülkeye en büyük hizmeti yapacağınıza içtenlikle inanıyoruz.

 

“Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller” yetiştiren, bin bir fedakarlıkla mesleklerini icra eden, millî eğitimimize gönül vermiş tüm öğretmenlerimizin “Öğretmenler Günü”nü kutluyor, emekli olmuş öğretmenlerimize sağlık, mutluluk ve esenlik dolu yıllar diliyor, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş ve görevi başında şehit düşmüş, tüm öğretmenlerimizi şükran ve rahmetle anıyorum.

 

A.Remzi SEZGİN 

Millî Eğitim Vakfı

Yönetim Kurulu Başkanı

Devamını Oku

Modern Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, Kurtuluş Savaşımızın muzaffer komutanı, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 81. yılında saygı, şükran ve minnetle anıyoruz. Millî Eğitim Vakfı, Yüce Önderimizin İlke ve Devrimlerinin sonsuza kadar bekçisi olacak, ülkemizin aydınlık geleceğinin ve bekâsının teminatı nesilleri nitelikli eğitimle yetiştirmek için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm gücüyle çalışacaktır.

 

Devamını Oku

Saygıdeğer veliler,

Sevgili öğrenciler,

Değerli öğretmen arkadaşlarım,

 

Millet olarak büyük bir zafere ulaştırdığımız Kurtuluş Savaşı’mızı yeni, güçlü bir devletle ve Cumhuriyet yönetimi ile taçlandırışımızın üzerinden doksan altı yıl geçti. Türk Milleti’nin bu en büyük bayramını en içten duygularımla kutluyorum. Bağımsız yaşama arzusuyla başlatılan Kurtuluş Savaşı ile elde edilen büyük zaferi sürekli hale getirmek isteyen ve hedefi en baştan “tam bağımsızlık ve çağdaş uygarlık seviyesinin üstünde lider ülke olmak” olarak belirleyen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, bu hedeflere ancak ve ancak demokrasiye dayanan cumhuriyet rejimi ile ulaşılabileceğini öngörmüştür. Cumhuriyetimizi, kurucu irademizin hedeflediği gibi tam bağımsız, güçlü bir dünya devleti olarak sürekli kılmak için bugün hepimize, özellikle geleceğimizin güvencesi siz gençlere büyük görevler ve sorumluluklar düşmektedir.

Bu nedenle, Cumhuriyet’e doğru giden yolu çok iyi bilmek, anlamak, kavramak ve her zaman canlı tutmak zorundayız. Çünkü bu süreç yüce devletimizin bekası ve milletimizin geleceği, huzur ve refahı açısından çok önemli bir kılavuzdur. Mustafa Kemal Atatürk'ün rehberliğinde ve önderliğinde büyük Türk Milleti'nin kanı, canı ve büyük emekleriyle kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm varlık ve değerleriyle sonsuza kadar yaşatılması vazgeçilmez ortak sorumluluğumuz olmalıdır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin milletler arası bağı güçlü, dışa dönük, ekonomik gelişmesini ve kalkınmasını tam anlamıyla gerçekleştirmiş, büyük ve lider bir ülke olarak istenilen hedeflere koşması ve ulaşması hepimizin kuşkusuz ki en büyük hedefidir. İnanıyorum ki bu duygular var oldukça Cumhuriyetimizin 100. yılında, dünyanın en güçlü ve lider ülkeleri arasında Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin de yer alması beklenen bir gelişme ve ulaşılmış bir hedef olacaktır. Bunun için var gücümüzle çalışmalıyız.

Sevgili gençler, ülkemiz, Büyük Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının kuruluşta ortaya koydukları temel amaçlara ve hedeflere hiç kuşkusuz ki sizler sayesinde ulaşacaktır. Size olan inancımız sonsuzdur.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin doksan altıncı yıldönümünde, Türk Milleti’nin, bütün öğretmen arkadaşlarımın ve geleceğimizin teminatı olan değerli ve biricik öğrencilerimizin bu en büyük bayramını kutluyor, başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanı uğruna canını, kanını, ömrünü feda eden tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.

 

A.Remzi SEZGİN

Milli Eğitim Vakfı

Yönetim Kurulu Başkanı

Devamını Oku

Yönetim Kurulu Başkanımız A.Remzi Sezgin ve Bornova Belediye Başkanı Sayın Mustafa İduğ, MEV Koleji Bornova Eğitim Kampüsü inşaatında incelemelerde bulundular. Sezgin ve İduğ'a incelemelerinde Yönetim Kurulu Eski Başkanımız Cemil Çetin, MEV Koleji Özel Güzelbahçe Okulları Koordinatör Müdürü Murat Zorluer ve MEV Öğretmenevi Müdürü Selahattin Haşlaker de eşlik etti. 7 gün 24 saat esasına göre çalışmaların sürdürüldüğü MEV Koleji Özel Bornova Eğitim Kampüsü 2020-2021 eğitim-öğretim yılında tamamlanarak, millî eğitimimizin hizmetine sunulacak.

Devamını Oku