MEV International Education Conference Başarıyla Gerçekleştirildi

9 Mart 2019 Cumartesi günü MEV Koleji Özel Ankara Okulları'nda gerçekleştirilen “MEV INTERNATIONAL EDUCATION CONFERENCE” bu yıl MEV Koleji Özel Okulları’nın yabancı dil politikasından hareketle “ Great Expectations, Sharing a Vision and the Solutions” sloganı ve tüm Türkiye'den Cambridge Uluslararası Okulları ve Uluslararası okul adayı özel okulların kurucuları, genel müdürleri, okul müdürleri ve İngilizce öğretmenlerini içeren 250 kişilik davetli grubuyla  gerçekleştirildi. 

Konferans, okulumuz öğrencilerinin birbirinden renkli bale ve dans gösterileri ile başladı. Açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı A. Remzi Sezgin, MEV Kolejinin yabancı dil vizyonuyla ilgili çalışmalardan bahsettiği konuşmasında İngilizce dil eğitiminin önemini vurguladı. Dilin bir ders veya ayrıcalık değil, yaşamın bir parçası olduğunu ifade eden Remzi Sezgin, MEV Koleji Özel Okullarında, öğrencilerimizi, kendilerini sadece ana dillerinde değil, farklı dillerde de rahatça ve doğru bir biçimde ifade edebilme becerisine sahip, dünya vatandaşı olmayı başarmış ve yaşam boyu öğrenen bireyler olarak yetiştirme hedefinde olduğumuzu vurguladı.

Konferansımızın değerli konuklarından Prof. Ralph Tabberer “Uluslararası Müfredat Programı” sistemi ile uluslararası okul sisteminde, gelecekteki beklentileri karşılamak, bulunacak ortak görüşler ve çözümler ile birlikte bu sistemin öğrencilerimize faydalı olmasını sağlamak amacıyla yeni kazanımlar konulu bir sunum gerçekleştirirken; yabancı dil eğitiminde yenilikçi fikir ve yöntemler konusunda da uluslararası İngilizce programının öğrencilerimizin akademik, sosyal gereksinimlerinin karşılanmasının yanı sıra iletişim becerileri, yaratıcılık, entelektüel merak, eleştirel düşünme, sosyal sorumluluk gibi temel 21. Yüzyıl becerileri geliştirmenin önemini vurguladı.

Konferansımızın bir diğer değerli konuğu olan eğitim-öğretim lideri Kathryn Joy ise, Cambridge müfredat programını katılımcılarla ile paylaşarak, program ile ilgili öğretmenlerin izleyeceği yöntemler konusunda önemli bilgiler verdi.  Kathryn Joy, aynı zamanda öğretmenlerin bu müfredat çerçevesinde öğrencilere vereceği kazanımlar, bu kazanımlar çerçevesinde öğrencilerin akademik, sosyal gereksinimleri ve 21 yüzyıl becerilerini geliştirmek için izlenecek yol haritasının ne olması gerektiği hakkında detaylı bir sunum gerçekleştirdi. Ayrıca öğretmenlerin öğretim metotlarını iyileştirmek adına yapılabilecek yenilikler ve meslekî gelişimlerini bu sistem içinde nasıl sürdürebilecekleri konusunda da bilgiler verdi.

Konferans programının son bölümünde ise MEV Koleji Özel Ankara Okulları öğrencilerinden oluşan 6 kişilik bir öğrenci grubu Ralph Tabberer ve Kathryn Joy moderatörlüğünde Cambridge Eğitim sistemi ve 21. Yüzyıl becerileri konulu bir panel gerçekleştirdi. Moderatörlerden ve farklı okullardan gelen öğretmenlerin gelen soruları büyük bir özgüven ile yanıtlayan öğrencilerimiz, sistemin kendileri kattıkları konusunda da fikirlerini sundular ve gelecek için planlarından bahsettiler. 

Milli Eğitim Vakfı’nın desteği, MEV Koleji Özel Ankara Okulları ve Cambridge University Press işbirliği ile düzenlenen MEV Uluslararası Eğitim Konferansı katılımcılarına günün anısına hediyeler ve katılım sertifikaları verildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bizi Takip Edin!