İhsan Özçukurlu'nun Yeni Yıl Mesajı

Saygıdeğer Bağışçılarımız,

Sevgili Öğrencilerimiz,

Değerli Gönüllülerimiz,

Zaman akıp geçiyor. Kişiler, isimler, ünvanlar hepsi zaman karşısında çaresiz. Zaman karşısındaki çaresizliğimizi gidermenin en hayırlı ve anlamlı yolu ise ardımızda önemli eserler bırakabilmek. 2017 yılını geride bıraktığımız ve 2018 yılına merhaba dediğimiz şu günlerde, bir taraftan geçtiğimiz yılın muhasebesini yaparken bir taraftan da hepimizin yüreği yeniden umutla, aklı geleceğe dair güzel plan ve projelerle dolu. 2018 yılının Dünya ve güzel vatanımız için barış, bereket, sağlık ve huzur getirmesini tüm kalbimle diliyorum.

2017 yılı vakfımız adına yine başarılarla ve gururla başladığımız projelerle geçti. Soma Maden Faciasında kaybettiğimiz madencilerimizin çocuklarına hayat boyu eğitim bursu vermek üzere Milli Eğitim Bakanlığımızla imzaladığımız protokole uygun biçimde eğitim yaşına gelen ilk çocuklarımıza MEV Eğitim Burslarını vermeye başladık ve bir nebze de olsa yaralarını sarabilmenin mutluluğunu yaşadık. Milli Eğitim Vakfı olarak MEV Koleji Özel Okullarında ücretsiz okuttuğumuz şehit ve gazi çocuklarımıza verdiğimiz ve vermeye devam ettiğimiz desteğin yanında, bu yetim yavrularımızın da geleceğe güvenle bakabilmelerinde katkımız olduysa ne mutlu bize.

Geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen Olağan Genel Kurulumuzda yapılan seçimle görev alan yeni Yönetim Kurulumuz hızla görevine başlayarak, hem devam eden projelerle ilgili hızlı sonuç alınabilmesi adına kararlar aldı hem de ülkemiz ve millî eğitimimiz adına yepyeni kapılar açacak projeleri hayata geçirmeye başladı. Bildiğiniz gibi, Vakfımız 1991 yılında özel okullara kaliteli ve nitelikli eğitimde örnek olmak, özel okul fiyatları arasında dengeleyici unsur olmak ve halkımızın tüm kesimlerinin en iyi eğitime, en iyi fizikî koşullarda en uygun fiyatlara ulaşabileceği bir hizmeti sunmak amacıyla MEV Koleji Özel Okulları’nı kurmaya başladı ve ilk açılan okulumuz olan İzmir Güzelbahçe Eğitim Kampüsünden sonra Ankara Çayyolu, İstanbul Basınköy ve İstanbul Büyükçekmece’de yaptırdığı eğitim kampüsleriyle 3 büyükşehirimizde hizmet vermeye başladı.

Velilerimizden gelen yoğun talebi de göz önüne alan Yönetim Kurulumuz, MEV Koleji’nin nitelikli eğitimini tüm büyükşehirlerimize yayma ve insanlarımıza ulaştırma kararı aldı. Öncelikli olarak belirlenen büyükşehirlerimiz içinden İzmir (Bornova), Mersin (Toroslar) ve Gaziantep’te (Şahinbey) eğitim kampüslerimizin inşası için gerekli ve yeterli arsa teminini gerçekleştirerek projelendirme çalışmalarına başladı. Anaokulu, ilkokul, ortaokul, Anadolu lisesi, fen ve teknoloji lisesi kademelerinde toplam 15 yeni okulla hizmet verecek 3 yeni eğitim kampüsüyle Vakfımız, vakıf kültürüyle yetişecek vatan, millet, bayrak, Atatürk  sevdasıyla dolu, kaliteli eğitim almış, en az bir yabancı dili ana dili gibi konuşabilen, sosyal ve akademik hayatta başarılara koşan nice nesiller yetiştirebilmek ve 37. Yılında milli eğitimimize yaptığı katkıları büyük projelerle sürdürmek konusundaki açık gayretini bir kez daha gösterdi.

Bugüne kadar burs verdiğimiz 30 bine yakın bursiyerimizle ve MEV Koleji Özel Okullarından mezun olarak her alanda göğsümüzü kabartan başarılarıyla Vakfımızın sesi ve yüzü olan mezunlarımızla var olan iletişimimizi daha da kuvvetlendirmek adına çalışmalar yürütülmesi adına önemli projeler hayata geçirilmeye başlandı. Ayrıca 2018-2019 eğitim-öğretim yılından itibaren başarılı ancak ihtiyaç sahibi çocuklarımıza verdiğimiz burs desteğini yükseköğretimin yanı sıra belirlenecek kontenjanlar dahilinde ilk ve ortaöğretime de yaymaya gençlerimizin yanı sıra çocuklarımıza da ulaştırmaya karar verdik.

MEV Koleji Özel Okullarında okuyan öğrencilerimiz 2017 yılında da bizleri akademik, sportif ve sosyal alanda elde ettikleri başarılarla gururlandırmaya devam ettiler. Nice Dünya, ülke, il ve ilçe dereceleriyle göğsümüzü kabartan genç Mustafa Kemal’ler geleceğimizin teminatı ve güvencesi olduklarını her yıl olduğu gibi bu yıl da hepimize göstererek içimizi umutla doldurdular.

2017 yılında başta Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullar ve öğretmenevlerinin ihtiyaçları olmak üzere birçok eğitim kurumuna bireysel ve kurumsal bağışçılarımızın desteğiyle katkıda bulunduk. Yepyeni hayırseverlerle tanıştık, vakfımızı tanıttık ve bu güzel insanların milli eğitim sevdalısı MEV Ailesine katılmalarına vesile olduk.

2017-2018 eğitim-öğretim yılının ilk döneminin sonuna geldiğimiz bu günlerde tüm öğrenci, öğretmen, yönetici, çalışan ve velilerimize başarılarla dolu bir ikinci yarı yıl diliyor, yarının yapıcı ve yöneticileri olacak gençlerimize sevgilerimi, Vakfımıza olan desteğini her geçen gün artıran bağışçılarımıza saygı ve şükranlarımı sunuyorum.

 

İhsan ÖZÇUKURLU

Millî Eğitim Vakfı

Merkez Yönetim Kurulu Başkanı

Bizi Takip Edin!