Millî Eğitim Vakfı 37.Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi

MEV Koleji Özel Ankara Okulları’nda gerçekleştirilen genel kurul, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç.Dr.Yusuf Tekin, Kalkınma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yılmaz Tuna, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Kemal Şamlıoğlu ve MEV Genel Kurul üyelerinin katılımlarıyla gerçekleşti.

Prof.Dr.Galip Karagözoğlu’nun açılış konuşmasını yaptığı genel kurulda önce Naim Durmaz’ın Başkan, Talat Bulut ve Güner Kurtuluş’un üye olarak yer aldığı Başkanlık Divanı verilen önergelerin oybirliğiyle kabulüyle oluşturuldu. Nevin Sorğuç tarafından MEV'in 2016 yılında gerçekleştirdiği hizmetlerle, 36 yıllık geçmişinde millî eğitime yaptığı katkıların özetlenmesinin ardından Milli Eğitim Vakfı Denetim Kurulu Başkanı Aydın Özyar 2016 yılı Denetim Kurulu Raporunu genel kurul üyeleriyle paylaştı. Merkez Yönetim ve Denetim Kurulları genel kurul tarafından oy birliği ile ibra edildi. 2017 tahmini bütçesinin sunumu ve onayının tamamlanması sonrasında Merkez Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri seçimi gerçekleştirildi.

Genel Kurul üyelerinin oyları neticesinde E. MEB Müsteşar Yardımcısı İhsan Özçukurlu, E.MEB Müsteşar Yardımcısı Ahmet Remzi Sezgin, E.MEB Müsteşar Yardımcısı Mehmet Temel, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç.Dr.Yusuf Tekin, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Kemal Şamlıoğlu, İstanbul Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, E.Öğretmen Ayşe Çakırer, E.MEB Genel Müdürü İbrahim Çoksak ile Hukukçu ve E.Öğretmen Talat Bulut Yönetim Kurulu Üyeliğine; E. MEB Genel Müdürü Naim Durmaz, E.MEB Genel Müdürü Aydın Özyar ve E.MEB Genel Müdürü Ahmet İnce ise Denetim Kurulu Üyeliğine seçildi. 

Bizi Takip Edin!