You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

41. Olağan Genel Kurulumuz Gerçekleştirildi


  • 01-10-2021

Vakfımızın Mayıs ayında gerçekleştirilmesi planlanan, ancak Koronavirüs pandemisi nedeniyle ertelenen 41. Olağan Genel Kurul Toplantısı, değerli Genel Kurul, Yönetim ve Denetim Kurulu Üyelerimizin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan Genel Kurul toplantımız, Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Temel'in açış konuşmasıyla sürdü. Temel, konuşmasında "Vakfımızın, kuruluşunda ve büyümesinde emeği geçen, kurucularımızdan, genel kurul üyelerimizden, yönetim ve denetim kurullarında görev alan başkan ve üyelerimizden, vakfımız Genel Müdürlüğünde görev yapmış yönetici ve personelimizden, çok değerli bağışçılarımızdan ebediyete intikal edenleri rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olanlara sağlık ve mutluluklar diliyorum. 19 Şubat 2022 tarihinde milli eğitime hizmette 41. Onur ve şeref yılını dolduracak vakfımız, Kurumsal amaçları doğrultusunda, büyük bir heyecan ve gayretle çalışmalarını sürdürmektedir." cümlelerine yer verdi.

Temel'in konuşmasının ardından Başkanlık Divanı'nın oluşturulmasına yönelik önerge, Genel Kurulumuzca oylandı ve Divan Kurulu Başkanlığına Yönetim Kurulu Üyemiz A.Remzi Sezgin, Katip üyeliklere Genel Kurul Üyemiz Hülya Acar ve Genel Müdürümüz Funda Kahraman oy birliği ile seçildi. Divana toplantı tutanaklarını imzalama yetkisi verilmesi ve 2020 Yılı Çalışma Raporu’nun ve Bilançonun sunulmasının ardından, Denetim Kurulu Başkanımız Aydın Özyar Denetim Raporunu genel hatlarıyla Genel Kurul Üyelerimizle paylaştı, kurulun genel izlenim ve görüşlerini katılımcılara aktardı. Merkez

Yönetim ve Denetim Kurullarının ayrı ayrı ibra edilmesi ve 2021 Yılı Tahmini Bütçesi’nin onaylanmasının ardından dilek ve temenniler kısmında yeniden söz alan Denetim Kurulu Başkanı Aydın Özyar İzmir'deki Öğretmenevinin hızla yeniden inşaası yönünde yoğun bir talep olduğunu belirtti.

Yönetim Kurulu Üyemiz Salih Çelik ise, Vakfımızın kuruluşundan bu yana gerçekleştirdiği tüm hizmetlerinde gönüllülük esasıyla emek veren herkese ve Genel Kurul üyelerimize şükranlarını ifade ederek, milli eğitimimizin ve MEV Koleji Özel Okulları'nın geliştirilerek büyümesi konusunda Vakfımıza önemli görevler düştüğünü ifade etti.