Web sitesi veri güvenliği

Kredi Kartı Güvenliği

 

Kredi kartınızın güvenliği SSL şifreleme teknolojisiyle sağlanmaktadır. Kredi kartı bilgilerinizi girdiğiniz her sayfada tarayıcınızda bir kilit simgesi göreceksiniz. Bu simge GlobalSign tarafından sağlanan 128 Bit SSL Sertifikasını temsil etmektedir. Ayrıca ödeme yapılırken kredi kartı bilgilerinizi girdiğiniz sayfalarda internet adres bölümü http den https ye dönüşecektir. SSL teknolojisi ile, ödeme süreci başladığında siteden bağımsız olarak, kullanıcı bilgisayarı ile banka arasında doğrudan şifreli bir iletişim kurulmakta ve tarayıcınız vasıtası ile gönderdiğiniz hiçbir bilgi MİLLİ EĞİTİM VAKFI çalışanları ya da üçüncü şahıslar tarafından görülmemektedir.

 

Veri Güvenliği

 

Kredi kartınızla işlem yaparken girdiğiniz  bilgiler şifrelendiği ve veritabanına kayıt edilmediği için sistem güvenlidir. MİLLİ EĞİTİM VAKFI, kullanıcılardan derlediği kişisel ve hassas bilgileri yasal gereklilikler dışında, kullanıcı onayı olmaksızın hiçbir nedenle açıklamamayı, söz konusu bilgileri üçüncü şahıslarla veya kurumlarla paylaşmamayı ve kötüye kullanmamayı taahhüd eder.

 

Veri Kullanımı

 

mev.org.tr üzerinden kredi kartınız ile yapacağınız işlemler sırasında verdiğiniz genel kullanıcı bilgileri (ad-soyad, e-mail, adres, telefon gibi) yalnızca, sitenin verdiği hizmetleri daha etkin kılmak için kullanır. Bu hizmetler; faaliyetlerimiz hakkında bilgilendirme, yaptığınız bağış işlemi ile ilgili makbuzlarınızın gönderilmesiyle sınırlıdır.  

 

Kullanıcının Dikkat Etmesi Gereken Hususlar

 

Sitenin aldığı tüm güvenlik önlemlerinin yanı sıra kullanıcının da bazı güvenlik tedbirlerini alması gerekmektedir. Bunlar, tarayıcınızın güvenlik ayarlarının en üst seviyede ve güncel olması, gerekli antivirüs vb. yazılımların yüklenmesi, şifrelerinizi ya da önemli kişisel bilgilerinizi bilgisayarınızda yazılı olarak bulundurmamanızdır. 

© 2012 Milli Eğitim Vakfı. Tüm hakları saklıdır.