SOMA ÇOCUKLARI İÇİN BURS

 

Millî Eğitim Vakfı, 13 Mayıs 2014'te  Manisa'nın Soma ilçesinde yaşanan faciada hayatını kaybeden madencilerimizin çocuklarına burs veriyor.

Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Genel Müdürlüğü ile imzaladığımız protokol uyarınca çocuklarımızın okul çağının başından Üniversite eğitimlerinin sonuna kadar burs yardımının vakfımızca yapılması karara bağlandı.

Bu kapsamda Soma faciasında babalarını kaybeden ilköğretim ve ortaöğrenime devam eden çocuklarımıza ayda 100 TL, üniversiteye devam eden gençlerimize ise ayda 300 TL  burs veriyoruz.

Zor günlerde kenetlenmenin ve yardım eli uzatmanın binlerce yıllık kültürümüzün bir parçası olduğuna inanan vakfımız sizleri de bu önemli girişime destek olmaya çağırıyor.

Yapacağınız yardımlarla, internet sitemizde bulunan çevrimiçi bağış güvenli modülü5023 SMS numarası veya banka hesaplarımızdan oluşan bağış kanallarından birini kullanarak aylık yada toplu burs verilmesi konusunda destek olabilir, kişisel yada kurumsal katkılarınızla 'Soma Çocukları'na yardım elinizi uzatabilirsiniz. Bu yardım kampanyasına yapılacak kurumsal bağışlar ilgili yasa gereği vergiden muaftır.

 

© 2012 Milli Eğitim Vakfı. Tüm hakları saklıdır.